Zasady

Regulamin zawodów

Male zmiany odnosnie regulaminu zawodów:
– Dopuszczamy rownież użycie TBS Unify Nano.
– Posiadanie LED’ów nie jest wymagane, a wręcz wskazane aby ich nie mieć. Jeżeli są już na pokładzie to nic nie szkodzi.
Będziemy mieli do dyspozycji paski UV kolorowej tasmy samoprzylepnej dla każdego zawodnika. Taką taśmę dużo lepiej widać w dzień niż LED’y. Trzeba będzie przykleic taśme na drona przed wyścigiem i nie ściągać do czasu zmiany w kolejnym biegu. Taśmę należy przykleić tak, aby identyfikacja była możliwa z każdej strony i zarówno zawodnicy, sędziowie jak i widownia była w stanie stwierdzić który dron jest kogo i kto zajmuję jaką pozycje na torze. W przypadku posiadania już LED’ów na pokładzie bardzo prosimy o wygospodarowanie odrobine przestrzeni na kawałek takiej taśmy. Będzie to bardzo pomocne w przypadku identyfikacji po wypadku w sytuacji gdy wypnie się bateria, a będzie w nim bralo udział więcej niż jeden dron (który dalej doleciał) lub który pierwszy przelecial przez metę.
– Bardzo prosimy o zaopatrzenie się w czarne śmigła. Wiemy że już jest na to bardzo póżno i w przypadku gdy jest to już niemożliwe to prosimy o zaopatrzenie się w czarny marker permamenty do pomalowania aktualnie posiadanych śmigieł. Zajmie to tylko krótką chwilkę, a sprawi że taśmy UV będą doskonale widoczne.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy 🙂